Jireček József, Konst[antin Josef]: A bolgárok története. Fordította Mayer Rezső. Nagy-Becskereken, 1889. Pleitz Fer. Pál könyvnyomdája. XXIII + [1] + 551 + [1] p. (Történeti-, nép- és földrajzi könyvtár, XVIII. kötet.) Aranyozott gerincű, jó állapotú félbőr kötésben
Magyar Történelmi Archívum sorozat. Kiadói aranyozott műbőr-mappában, kiadói tokban, 12 db témát tartalmazó mappával: "Habár fölül a gálya..." (1956), A Bethlen-konszolidáció (1921-32), IV. Károly visszatérési kísérletei (1921), A trianoni békeszerződés (1920), stb. Reprodukciókkal, mellékletekkel, a dokumentumok átirataival, fordításaival. Színes illusztrációkkal. Bp., Archív Kiadó. 2 mappán dátu...
Az 1848/49. évi népképviseleti országgyűlés. Szerk.: Beér János. A bevezető tanulmány Beér János és Csizmadia Andor írta. Bp, 1954, Akadémiai Kiadó. Félvászon kötésben, kissé koszos borítóval, de egyébként jó állapotban. Megjelent 800 példányban.
Családtörténet: Kubinyi, Petro (Péter): Genealogia Familiae de Felső Kubin Fratribus suis dicata a Petro Kubinyi Pesthini, Typis Landererianis 1831, latin nyelven, 40 p. + 3 tábla, a szerző rézmetszetű portréjával, borító nélkül. sérült.
Az 1848-1849. évi forradalom és szabadságharc orosz levéltári források tükrében. Kiállítási katalógus. Szerk.: Gecsényi Lajos, Vlagyimir Petrovics Kozlov. Bp.-Moszkva, 2002, Magyar Országos Levéltár-Orosz Szövetségi Levéltári Szolgálat. Magyar és orosz nyelven. Kiadói papírkötés.
Kubinyi András: Tanulmányok Budapest középkori történetéről. 1-2. köt. Bp., 2009, Budapest Főváros Levéltára. CD-melléklettel! Kiadói papírkötésben, szép állapotban.
Benito Mussolini: Arnaldo Mussolini élete. Ford. és jegyz. ellátta Waermer Erzsébet. Olasz-Magyar Könyvtár, Bp.,(1935), Franklin. 1 t.+91 p. + 3 tábla. Egyetlen kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, egy-két lapon bejelöléssel. A könyv szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.