Magyarok a Kárpát-medencében. Szerk.: Glatz Ferenc. História könyvek. Bp., 1989, Pallas Lap- És Könyvkiadó. Második kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
Die Geschichten der Ungern und ihrer Landsassen. 5-ter Theil. Die Ungern unter Matthias von Hunyad. Leipzig, 1822, Johann Friedrich Gleditsch, XVI+940+6 p. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű egészlbőr-kötésben, jó példány
Dr. Márki Sándor: Az Újkor és a Legújabb kor története. 1. rész. A Műveltség Könyvtára 3. köt. Bp.,1910, Athenaeum. Számos illusztrációval gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, fém plakettel, kissé kopott borítóval és gerinccel.
Marczali Henrik: Magyarország története. A Műveltség Könyvtára Bp.,1911, Athenaeum. Számos illusztrációval gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval és gerinccel.
Lévárdy, Ferenc: Il legendario ungherese degli Angio? conservato nelle Bibliotheca Vaticana, nel Morgan Library e nell 'Ermitage. Acta Historiae Artium. Tomus IX. Fasciculi 1-2. Separatum. Bp., 1963, MTA Művészettörténeti Közleményei, 75-138 p. Olasz nyelven. Kiadói papírkötésben, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel. A szerző, Levárdy Ferenc, (1916-1993) régész, művészettörténész által ...
Magyar Művelődéstörténet. II. köt.: Magyar renaissance. Szerk.: Domanovszky Sándor. Reprint. Szekszárd, 1991, Babits-Magyar Amerikai Kiadó Rt. Reprint. Kiadói műbőr-kötés, intézményi bélyegzővel.
Bartucz Lajos et al.: Magyar föld, magyar faj. 3. köt. Szekszárd, 1991, Babits-Magyar Amerikai Kiadó Rt. Reprint. Kiadói műbőr-kötés, volt könyvtári példány.