König Pál: A ,,Deutschland" utja. Írta - - a ,,Deutschand" búvár-teherhajó kapitánya. Hősök és hőstettek. 1914-1918. Bp., 1917, Athenaeum, 128 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Marczali Henrik: A béke könyve. A mult tanulsága. Hősök és hőstettek. 1914-1918. Bp., 1920, Athenaeum, 195 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Reinhold Eichacker: Levelek az élethez. A lélek lövészárkaiból és a lövészárok lelkéből. Ford.: Szederkényi Anna. Hősök és hőstettek. 1914-1918. Bp., 1916, Athenaeum, 120 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Pilch Jenő (szerk.): A világháború története. József királyi herceg tábornagy úr őfensége előszavával. Bp., é.n. [1928], Franklin. Számos fekete-fehér képmellékletekkel, és térképvázlatokkal. Kiadói díszes, dúsan aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, mellékletekkel.
Juba Ferenc: A magyar tengerészet nagyjai. Tengeri hajózásunk hősei és jeles emberei. Nemzeti hőseink I. Jubileumi dokumentumkötet. A szerző által dedikált példány. Kaposvár, 1995, magánkiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Papírkötésben, helyenként kissé foltos.
A határőrség megalakulása és harca a népi hatalomért 1945-1948. A Belügyminisztérium Határőrség Politikai Csoportfőnökség ünnepi kiadványa a határőrség megalakulásának 25. évfordulójára. Szerk.: Szőcs Ferenc határőr alezredes. A bevezető tanulmányt írta: Dr. Mucs Sándor alezredes. Fekete-fehér képekkel, térképekkel. Kiadói karonált papírkötés. Számozott példány (3000/2358.)