Magyarország történeti emlékei az 1896. évi ezredéves országos kiállításon. 896-1896. I-II. kötet. Szerk.: az első részt: Dr. Czobor Béla, a második részt Szalay Imre. Bp.-Bécs, (1897-1903). Gerlach Márton és Társa,(Hornyánszky V.-ny.), 7 sztl. lev.+200 p.+40 (XL) t.+201-470+2 p.+50 (XLI-XC) t. Oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. Egyetlen kiadás. Egységes, díszes kiadói dúsan aranyozott, zöld egészvászon-kötésben, első kötéstáblájának bal felső részén a Magyar Szent Korona süllyesztett, arany alapra nyomtatott képével, enyhén kopott gerincekkel, sarkokkal. Jó példány!
Adolf Hitler: Mein Kampf. Zwei Bände in einem Band. Ungekürzte Ausgabe. München, 1938, Zentralverlag der NSDAP, Frz. Eher Nachf., (Wien, Waldheim-Eberle A. G.-ny.), 2 p.+1 (címkép) t+XXVI+6+781+11 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, az elülső kötéstáblán Wiener Neustadt (Bécsújhely) címerével, aranyozott lapélekkel, 1938-as házassági ajándékozási sorokkal, Bécsújhely város polgármesterének (Edmund Scheidtenberger (?-?), NSDAP, 1938-1945) aláírásával, kissé kopott borítóval és gerinccel./
Gilt Half-leather-bindig, with the Coat of Arms of Wiener Neustadt, with gilt page edges, with marriage gift lines, and the autograph signature from the city major of Wiener Neustadt (Edmund Scheidtenberger (?-?), NSDAP, 1938-1945), with little bit worn cover and spine.
Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyarországnak. A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság,(Budapesti Hírlap-ny.), 8+402 p.+ 2 t. (térkép-mellékletek: Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján, Szerk.: Gróf Teleki Pál, ún. "Vörös térkép", 1:1000.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet, magyar és angol nyelven, a hajtások mentén kis szakadásokkal, 63x95 cm; Magyarország gazdaságföldrajzi térképe, dr. Teleki Pál gróf, és dr. Cholnoky Jenő közreműködésével hivatalos adatok alapján szerk.: Dr. Fodor Ferenc, 1:1,500.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt., III. kiadás, magyar és angol nyelven, a hajtások mentén kis szakadásokkal, 63x95 cm.) Első kiadás! Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,a borító kopott, a hátsó borító foltos, a térképek foltosak, hullámosak, az egyik javított, de mind a 2 térkép megvan!
Tisza István: Küzdelem a parlamentarizmusért. Gróf - - beszédei. Bp., 1904, Athenaeum, 110 p. Első kiadás. Átkötött papírkötésben, javított címlappal, intézményi bélyegzőkkel.
Balla Antal: A liberalismus törrténelme. Gazdasági és politikai tanításai. A borító Végh Gusztáv grafikus munkája. Bp.,1926, Légrády. III. kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé kopott, foltos borítóval.
Horváth Mihály: Magyarország történelme. I. köt.: A magyar nemzet Európába költözésétől. Ujonnan átdolgozta: Hatvani Mihály. Pest, 1860, Heckenast Gusztáv, IV+501+1 p. Korabeli kopott félbőr-kötésben, intézményi bélyegzővel, a könyvtest elvált a borítótól és kijár, foltos.