Dr. Ertl Róbert: A korszerű vasúti környéki közlekedés újabb elméleti és gyakorlati megoldásai. Budapesti vasúti koncepció. Bp., 1972., MTA Közlekedéstudományi Tanszéki Munkaközössége-BME Vasútépítési Tanszék. Kiadói papírkötés.+Doktori értekezés téziseivel. A szerző által dedikált!
Vegyes vasúti témájú könyvtétel, 5 db. Günther Feuerreissen: Reissen mit der Dampfbahn. Berlin,1982,VEB. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés. Ulrich Schenfold: Mein erstes Buch der Eisenbahn. München,1980,Südwest. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kijáró lapokkal. ZEV+DET. Die Eisenbahntechnik. 1992. August/September. Graz, 1992, Glasers Annalen. Német nyelven. Kiadói papírkötés...
Vegyelemzések. Első kötet. A tápvizek. I. rész. Magyar Királyi Államvasutak. Bp., 1894, Pallas. 552 p. Szakadt, viseltes kiadói dombornyomott egészvászon-kötés, helyenként kissé szakadt, kopott lapokkal.