Max Fourny (1904-1991) francia kiadó aláírt levele, Reményi Gyenes Istvánnak borítékkal / Autograph signature of Max Fourny French publisher, art collector and former motor racing driver.
1904 Kertész Manó (1881-1942) magyar finnugrista, nyelvész autográf saját versét idéző magyar és német nyelvű sorai Vértes O. József (1881-1953) pszichológusnak Abbáziából küldött levelezőlapon
Peéry Rezső (1910-1977) író, publicista autográf levele Vass László (1905-1950) újságíró, kritikusnak hosszasan ecsetelve a kisebbségi magyar értelmiségben való elszigeteltségét.
1912 Zenta városi és tanyai h. é. keskeny vágányú vasút, 1912. Hossz-szelvény, Variáns hosszszelvények és jellemző-keresztszelvények és Helyszínrajz. Kézzel rajzolt, jegyzetelt szelvényekkel, helyszínrajzokkal. Foltos összeköthető vászon mappában, és széteső félvászon mappákban, a helyszínrajz feltehetőleg nem teljes, foltosak.
1914-1940 Herczog László Vác első magyar regattacsónak építő üzleti feljegyzései nagyméretű Posner üzleti könyvben. Egészvászon kötésben, hiányos, 42x27 cm
1916 Szentkirályi Miklós ügyésznek címzett kirendelés Alsó-Fehér vármegye törvényhatóságának közigazgatási bizottságába, Magyar Kir. Igazságügyminiszter fejléces levele, Balogh Jenő (1864-1953) igazságügy-miniszter aláírásával, szárazpecséttel
cca 1925-30 Gerő Zsófia (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus lánya kézzel írt párizsi kalauza, vendéglők, kávéházak, színházak, múzeumok stb. címeivel, jegyzetekkel, ajánlásokkal. Benne többek közt Georges Fenyő nevével, feltehetően Fenyő György (1904-1978) festőművész műtermi címével. 20 oldal. Sérült, egyes lapok kijárnak.