5 000 HUF
13
Verne Gyula: A rejtelmes sziget. I-II. köt. Átdolg. Szász Károly. Bp.,[1924], Franklin, 194; 195-408 p. Hatodik kiadás. Számos fekete-fehér illusztrációval. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, az I. kötetben foltos lapokkal.