Dísznövénytermészetes I-III. köt. Szerk.: Kiácz György. I. köt.: Wertán Zsolt: Lágyszárú növények. II. köt.: Tóth Imre: Díszfák és cserjék. III. köt.: Sembery Istvánné: Üvegházi növények. Bp., 1972, Mezőgazdasági és Élelmezésügyi Minisztérium Szakoktatási Főosztálya. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, két borító foltos, az egyik gerincén kis sérülés. Megjelent 2000 példányban.
Csáky Sándor: A huszadik század szakácsművészete. Bp., 1936.,Petőfi Irodalmi Vállalat,(Mor[avská] Ostrava, Keller-ny.), 1 t.+832+61 p. Szövegközti illusztrációkkal. Harmadik, bővített kiadás. Átkötött kissé kopott aranyozott egészvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel, ex libris-szel, jó állapotban.
A magyar vendéglátóipar története. I. kötet: A honfoglalás századától 1848/49. szabadságharcig. Szerk.: Ballai Károly. Bp.,1943, Kultura és Propaganda, (Athenaeum-ny.),8+424 p.+11 t. (Fekete-fehér képtáblák.) Korabeli reklámokkal. Kiadói aranyozott félvászon-kötésben, jó állapotban.
[Ignotus Hugó] Emma asszony: A Hét szakácskönyve. A Hét pályázatára beérkezett reczipékből. Összeállította: Emma asszony. Bp., 1908, 'A Hét', 358+10 (korabeli reklámok) p. Második kiadás, Kiadói kissé kopott szecessziós egészvászon-kötésben, 208-209. oldalak között szétvált kötéssel, ex libris-szel.
[Magyar Elek:] Az ínyesmester szakácskönyve. Bp., én. (1932),Athenaeum, 592+1 p. Új, lényegesen bővített kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, kopott borítóval, a hátsó szennylap és előzéklapon hiánnyal, egy lap szakadt, ex libris-szel.
Kovácsics Mátyás: Modern Konyha. Írta a párisi Hotel de la bourse et des Ambassadeurs, a londoni Grand Hotel és a budapesti Park-Club volt szakácsa. Bp., 1904, Singer és Wolfner. Szecessziós egészvászon kötésben, foltos fedőborítóval.
Komáry Erzsébet: A polgári háztartás szakácskönyve, takarékos magyar konyha. Bp.,én.,kn.Bővített, javított második kiadás. Kiadói kopott, foltos egészvászon-kötés, sérült gerinccel.
Hatvany Lili: Ételművészet, életművészet. Szerk.: - -. Bp.,[1937],Színházi Élet,(Athenaeum-ny.), 256+32 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen apró sérüléssel, négy lapon és a hátsó kötéstábla belsején gyerekfirkával, egy lapon ceruzás jegyzettel, ex libris-szel.