Révész László, Takács Miklós: Honfoglalás kori magyar ifjú sírja az ausztriai Gnadendorfban. Bp., 2006, Magyar Nemzeti Múzeum. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
Kecskeméthy Aurél: Gróf Széchényi István utolsó évei és halála. 1849-1860. A szöveget gondozta, a bevezető tanulmányt és a jegyzeteket írta: Gergely András. Magyar Ritkaságok. Bp., 1987., Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.Szép állapotban.
A koronázási jelvények okmányai. Szerk.: Szvitek Róbert József, Tóth Endre. Bibliotheca Humanitatis Historica. Bp., 2003., Magyar Nemzeti Múzeum. Készült 600 példányban. Kiadói papírkötés.
Tompos Lilla: Az Esterházyak számadásai és textilszámlái a XVII. századból. A Magyar Nemzeti Múzeum Művelődéstörténeti Kiadványa. Bp., 2000, a Magyar Nemzeti Múzeum kiadása. Megjelent 700 példányban. Kiadói papírkötés, jó állapot.
Ihász István (szerk.): Emlékek az Újhazából az Óhazába. Az amerikai magyarság adományai a Magyar Nemzeti Múzeumban. Bp., 2004, Magyar Nemzeti Múzeum. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Gát Eszter-Körmöczi Katalin (szerk.): Széchenyi (Magyar Nemzeti Múzeum konferenciafüzetek I.). Sopron, 1991, K.n. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Marczali Henrik: Erdély története. Bp., 1935, Káldor. 288 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kopott gerinccel, kissé foltos borítóval, előzéklap laza.
Árpád-kori legendák és intelmek. A válogatás, a bevezető tanulmány, a jegyzetek és a szöveggondozás Érszegi Géza munkája. Bp., 1983, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.