Helga Eng: Experimentelle Untersuchungen über das Gefühlsleben des Kindes im Vergleich mit dem des Erwachsenen. Leipzig, 1922, Johann Ambrosius Barth. Kiadói félvászon-kötésben, kissé foltos lapélekkel.
Somló Bódog: Állami beavatkozás és individualizmus. Társadalomtudományi Könyvtár II. köt. Bp., 1905, Grill Károly. Első kiadás. Egészvászon-kötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, a hátsó kötéstábla sérült, az utolsó két lap szakadt, pár lapon gyűrődéssel, megviselt állapotban.
Lengyel Zsolt: Magyar asszociációs normák enciklopédiája. I. köt. Segédkönyvek a Nyelvészet Tanulmányozásához. 87. Bp.,2008,Tinta. Kiadói papírkötés, szép állapotban. A szerző által dedikált példány.
Heller Farkas: Közgazdaságtan I-II. A Társadalomtudományok magyar klasszikusai. Bp., 1988, Közgazdasági és Jogi Tankönyvkiadó. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány.
Bosnyák Sándor: Égbe vivő út. Négy közelítés parasztságunk hitvilágához. Főnix Könyvek 57. Debrecen, 2004., Főnix Könyvek. Kiadói papírkötés.
A szerző által írt ajándékozó képeslappal, rajta saját kezű soraival és aláírásával.
Spinoza, Benedictus de: Tractatus theologico-politicus. Ford, s jegyzetekkel és magyarázatokkal ellátták: Posch Árpád, és Rencz János. Filozófiai Írók Tára. XVIII. köt. Bp., 1903, Franklin, 350+2 p. Átkötött egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel.
Dr. Somló Bódog. Szociológia. Stampfel-féle Tudományos Könyvtár 79. Bp., 1901, Stampfel. Kiadói papírkötés, színezett lapszélek, kissé kopottas állapotban.