Nagy Sándor: Dombó. Újvidék,1974, Forum. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző, Nagy Sándor (1912-1995) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
Schoen Arnold: A budavári Szentháromság-szoboremlék (Telcs Ede bevezetésével). Budapest Székesfőváros Várostörténeti Monográfiái. Bp., 1918., k.n. (Uránia könyvnyomda). Számozott példány (300/148.)Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötésben, sérült gerinccel, kissé foltos borítóval, utolsó néhány lap széle sérült.
Győri tanulmányok 1. Szerk.: Cziglényi Miklós. Győr, 1973, Győr Megyei Város Tudományos Kutató Csoportjának kiadása. Kissé gyűrött, megviselt papírkötésben. Volt könyvtári példány. Megjelent 1060 példányban.
Rejtett kincsek nyomában. Baranyai népmondagyűjtemény. H.n., é.n., a Baranya Megyei Könyvtár kiadása. Harmadik kiadás. Papírkötésben. Volt könyvtári példány.
Dr. Gutheil Jenő: Veszprém, Szent Imre városa. Adatok Veszprém Szent István-kori történetéhez. Különlenyomat a Veszprémvármegyei Múzeum és Múzeumi Könyvtár 1929/30. Évi Jelentéséből. Veszprém, é.n., a veszprémi Eötvös Károly Megyei Könyvtár kiadása. Reprint kiadás. Papírkötésben, szép állapotban.Megjelent 500 példányban.
Leo Wehrli: Die Schweiz. Bielefeld und Leipzig, 1925, Velhagen & Klasing. 5. kiadás. Német nyelven. 185 fekete-fehér képpel, 6 színes képpel és 1 kihajtható térképpel. Sérült kiadói, illusztrált karton tokban, vászonkötésben,első és utolsó néhány lap kissé foltos, térkép melléklet sérült, szakadt.
Sven Hedin: Pekingtől Moszkváig. Magyar Földrajzi Társaság. Fordította: Dr. Balassa József. Budapest, é.n., Franklin-Társulat. Kiadói fűzött egészvászon, 231 p. kopottas állapotban