Nietzsche, Friedrich: Vidám tudomány. Sajtó alá rendezte: Varró István. Ford.: Wildner Ödön. Nietzsche Válogatott Munkái. Bp., [1926], Világirodalom. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a gerinc hiányos, javított, pótolt de belül jó állapotban.
Erdélyi Zoltán: Hunyadi János élete és kora. Bp., 1906, Franklin-Társulat. 86 p. Második kiadás. Korabeli aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, helyenként kis szakadásokkal, kissé foltos lapokkal.
Heiszler Vilmos, Szakács Margit, Vörös Károly: Photo Habsburg. The Private Life of an Archduke. Frederick Habsburg and his Family. Bp., 1989, Corvina. Számos fekete-fehér, szövegközi és egészoldalas fotóval illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, papír védőborítóban, jó állapotban.
Az 1918-19-es magyarországi forradalmak.Szerk.: M. Szabó Mária. Bp, 1978, a TIT Országos Központ Társadalomtudományi Osztályának kiadványa. Papírkötésben, kissé kopott és foltos állapotban. Megjelent 3000 példányban.
Berkovits Ilona 2 műve: A budapesti Egyetemi könyvtár Albucasis-Kódexe.; A Kassai-Graduale és a XVI. századi kassai festészet. Bp., 1937-1942, Franklin. Kiadói papírkötésben, az egyik kissé foltos borítóval.
"Naplójegyzetei Krasznay Péter kemecsei lakosnak..." Visszaemlékezések. 1830-1861. Negyvennyolcas idők I. Fontes Musei Ethnographiae 4. A Néprajzi Múzeum forráskiadványai. Szerk.: Forrai Ibolya. Bp, 1998, Néprajzi Múzeum. Kartonált papírkötésben, szép állapotban.