James Longo: Hitler és a Habsburgok. A Führer bosszúja az osztrák királyi család ellen. Rácz Judit fordítása. Bp, 2020, Európa Könyvkiadó. Kartonált papírkötésben, papír védőborítóban, szép állapotban.
4 db separatum történelmi, helytörténeti témákkal: Vidinszky Emőke: Borsod-Abauj -Zemplén megyer helységneveinek rendszere, Komáromy József: A történelmi település szerkezeti és formaváltozásai Miskolc belvárosának helyrajzi térképén. I Erdélyi: Nándor Fettich 1900-1971, Mongolisch-Ungarische Archeologische Forschungen in der Mongolei.
Gárdonyi Albert: A történelmi segédtudományok története. A Magyar Történettudomány Kézikönyve. II. köt. I. füzet. Bp., 1926, MTA, 36 p. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, a borító elvált a füzettől, szakadozott. + Vargha Jenő: A háború hatása a tőkés gazdaságra. Előadás. Bp., 1945, Magyar-Szovjet Baráti Társaság, 15+1 p. Kiadói szakadt papírkötés.
Migray József: Egy keresztényszociális állam története. A jezsuiták köztársasága Paraguayban (1609-1768.) Bp., 1923, Népszava, 71+1 p. Kiadói papírkötés, szakadozott, sérült borítóval, a hátsó borító leszakadt, szakadozott lapokkal.
Régészeti barangolások Magyarországon. Szerk.: Szombathy Viktor. Írták: Bakay Kornél, Dienes István és mások. Bp., 1978, Panoráma. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült papír védőborítóban. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus, a könyv egyik írójának és fiának ajándékozási soraival édesanyja számára.