Mihail, Gorbacsov: Átalakítás és új gondolkodás országunknak és az egész világnak. Bp., 1987, Kossuth, Pallas. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Dr. Novy Ferenc: A magyar nemzet története. Állampolgári ismeretek. 1925, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, Budapest. Papírkötésben, a szélein sérült borítóval
Barna János, Sümeghy Dezső: Nemes családok Csanádvármegyében. Bp, 1998, Heraldika Kiadó. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Emil Ludwig: Kleopátra. Egy királynő életregénye. Fordította: Sátori Béla. Bp., é.n., Athenaeum. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Király István: Hazafiság és forradalmiság. Bp., 1974, Kossuth. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
A szerző által Major Máté (1904-1986) Kossuth-díjas építész részére dedikált példány.
Simon Róbert: A mekkai kereskedelem kialakulása és jellege. Értekezések a Történeti Tudományok Köréből. 75. Bp.,1975., Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés.
Kniezsa István: A Szlávok. Bp., 1932. Magyar Szemle Társaság, 80 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, az elülső borító leszakadt, de belül jó állapotban.
László Gyula: Ex libris. Mesterségem: régész. Bp.,1996, Szabad Tér. László Gyula rajzaival illusztrált. Kiadói papírkötés. Benne az elhunyt Dienes István emlékének szóló nyomtatott ajánlással.
Köves Erzsébet: Kelet és Nyugat. Orosz eszmék I. Miklós korában. Bp.,1982, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, szép állapotban. Kiadói kopottas papír védőborító.