Az Ideiglenes Nemzetgyűlés almanachja 1944-1945. Szerk.: Vida István. Országgyűlési Almanach. Történelmi sorozat I. kötet. Bp.,1994, Magyar Országgyűlés. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
Nagy Magdolna: I. Rákóczi György és Borsod vármegye 1644-1648. Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltári Füzetek 36. Miskolc, 1998., Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés, szép állapotban.
Kerékgyártó Árpád: Magyarország emléknapjai. Bp., 1993, Könyvesház Kereskedelmi és Kiadó Kft. Kiadói kartonált papírkötés, szép állapotban, intézményi pecséttel, volt levéltári példány.
Makkai László: Bethlen Gábor emlékezete. Bibliotheca Historica. Budapest, 1980, Magyar Helikon. Aranyozott egészvászon kötésben, papír védőborítóval, helyenként gyűrött lapokkal, de egyébként jó állapotban.
Tanulmányok és források az 1848-1949-es forradalom és szabadságharc történetéhez. Szerk.: Dobrossy István. Miskolc, 1998, a MTA Miskolci Akadémiai Bizottság és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár kiadása. Papírkötésben, szép állapotban. Megjelent 500 példányban.
Albert von Ruville: William Pitt earl of chatham. I-III. köt. London, 1907., William Heinemann. Angol nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítókkal, egy kötet elejéről a címkép, egy másik kötet elejéről a címkép és még egy lap kijár, a 3. kötet gerincén kis sérüléssel.