3 db az 1956-os forradalommal kapcsolatos könyv: Tóbiás Áron: In memoriam Nagy Imre-Emlékezés egy miniszterelnökre. H.n., 1989, Szabad tér. Kiadói papírkötés. + Ember Judit: Menedékjog - 1956. A Nagy Imre-csoport elrablása. Bp., 1989., Szabad Tér. Kiadói papírkötés + Wittner Mária: "Ellenőrizve." Szerk., bevezetővel, és jegyzetekkel ellátta: Dr. Tamáska Péter. Bp., 2002., Magyar Ház. Kiadói papírkötésben.
Böhm Vilmos: Két forradalom tüzében. Októberi forradalom, Proletárdiktatúra, Ellenforradalom. Bécs, 1923, Bécsi Magyar Kiadó. Első kiadás. Félvászon kötésben, megerősített kötéssel.
Ipari újjáépítésünk. Szerk.: Tonelli Sándor. Bp., 1948, Forum Hungaricum. 200+328 p + 7 t. Kiadói aranyozott, dombornyomott, kissé sérült félvászon-kötés, a kötéstáblán nemzeti színű szalaggal, kissé kopott borítóval, a táblákon ceruzás áthúzásokkal.
Dr. Márki Sándor: Az újkor története. Bp., é.n., Athenaeum. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal, kihajtható kép- és térképmellékletekkel. Kiadói egészvászon-kötés, foltos, kissé kopott borítóval.
Acsády Ignácz: A magyar jobbágyság története. Magyar Közgazdasági Könyvtár III. Bp., 1906, Politzer. 519 p. Könyvkötői aranyozott gerincű félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé sérült, kopott borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, egy kijáró lappal.
Ferch Magda - Ormos Mária (szerk.): Hommage á Kosáry Domokos. 2009, Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia. + Ferch Magda (szerk.): Huszonöt év 1992-2017. A Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia története. 2017, Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Bruno Brehm: A magyar nemzet tragédiájának regényes korrajza. Ferenc Ferdinánd meggyilkolásától a békekötésig. II-III. köt. Ford. Fenyő László. II. köt.: Ez lett a vége. Brest-Litowsktól a békekötésig. III. kiadás. III.köt.: A kétfejű sas lehull. A Habsburg Monarchia összeomlása. IV. kiadás. Bp., 1939-19388, Grill Károly. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, kopott borítókkal, sérült gerincekkel, az egyik gerinc javított, részben pótolt.
Jancsó Benedek emlékkönyv. Szerk.: Asztalos Miklós. Bp., 1931, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 1 t.+413+1 p. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopott borítóval.