Oswald Spengler: A nyugat alkonya. I-II. köt. A világtörténelem morfológiájának körvonalai. I. köt.: Alak és valóság. II. köt.: Világtörténeti perspektívák. Fordította: Juhász Anikó, Csejtei Dezső, Simon Ferenc. Bp., 1994, Európa. Kiadói műbőr-kötés, jó állapotban.
Ormos Mária: Egy magyar médiavezér: Kozma Miklós. I-II. köt. Pokoljárás a médiában és a politikában. (1919-1941.) Bp., 2000., PolgART. Kiadói kartonált papírkötés.
Boris Johnson: A Churchill tényező. Hogy csinál egy ember történelmet? Ford.: Gázsity Mila. Bp., 2015., Akadémia Kiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
A debreceni feltámadás. Szerk.: Paál Jób és Radó Antal. Krónikás könyv a demokratikus új Magyarország megszületéséről, a moszkvai tárgyalásokról, a debreceni nemzetgyűlés és az első független nemzeti kormány megalakulásáról, a magyar nemzet történetének sorsdöntő hőskoráról. Debrecen, 1947.,Debrecen Város és a Tiszántúli Református Egyházkerület. Kiadói kissé kopott, kissé szakadt papírkötés.
Első kiadás.
Johan Huizinga: A középkor alkonya. Az élet, a gondolkodás és a művészet formái Franciaországban és Németalföldön a XIV. és XV. században. Bp., 1976, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, fehér papír védőborítóban.
Vázsonyi Vilmos beszédei és írásai I-II. A két kötettben foglalt beszédeket, írásokat összegyűjtötte és korrajzi bevezetésekkel, kisérő jegyzetekkel ellátva, sajtó alá rendezte: Dr. Csergő Hugó és Balassa József. Előszót írt a műhöz: Apponyi Albert, Esterházy Móric,és Bárczy István. Vázsonyi Vilmos életrajzát: Pakots József, a zárószavát Dr. Vázsonyi János írta. Bp., 1927, Országos Vázsonyi-Emlékbizottság. Kiadói kissé kopottas aranyozott félbőr kötés.