Books: History

Number of items: 305

Ezernyolczszáz negyvennyolcz. Az 1848/49-iki magyar szabadságharcz története képekben. Egykorú képek, okiratok, eredeti kézírások, ereklyék, nevezetes nyomtatványok, kiáltványok, művészi emlékek. Szerk.: Jókai Mór, Bródy Sándor, Rákosi Viktor. Bp., 1898, Révai (Franklin-ny.). 476 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal, egészoldalas és szövegközi illusztrációkkal. Kiadói illusztrált, festett, aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott, sérült borítóval és gerinccel, helyenként kissé sérült lapszélekkel, az elülső kötéstábla és szennylap sérült, ragasztott, a címlap kijár.
15748.

1 000 HUF
2,59
2,86
9
Saecula Hungariae I-XII. Válogatott írások a honfoglalás korától napjainkig 12 könyvben. Bp., 1985. Széchenyi Művészeti Központ. Kiadói papírkötés, kiadói papír dísztokban, jó állapotban.
15749.

1 600 HUF
4,15
4,57
15750.

1 000 HUF
2,59
2,86
Badiny Jós Ferenc: A magyar nemzet történetének kis tükre. Buenos Aires, 1984, Pirkan Könyvek. 48 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói tűzött papírkötés.
15751.

1 200 HUF
3,11
3,43
Shams-Ul-Ulma, Dr. Jivanji Jamshedji Modi: A hunokról, akik meghódították Indiát. Mi volt a hunok vallása? Ford.: Zajti Ferenc. Előszóval ellátta: Dr. József Ferenc főherceg. A hun-magyar őstörténelem XVI. Reprint kiadás! Bp., 1992, magánkiadás. Tűzött papírkötés.
15752.

1 200 HUF
3,11
3,43
26
15753.

9 000 HUF
23,32
25,71
A Wilhelmstrasse és Magyarország. Német diplomáciai iratok Magyarországról 1933-1944. Szerk.: Ránki György et al. Budapest, 1968, Kossuth Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötésben, szakadt papír védőborítóval, jó állapotban.
15754.

1 000 HUF
2,59
2,86
15755.

1 400 HUF
3,63
4,00
15756.

2 200 HUF
5,70
6,29
Széchényi István és Kora. Szerk.: Éri István. Tájak-Korok-Múzeumok Könyvtár 3. sz. Bp., 1991, Tájak-Korok-Múzeum. Kiadói kemény-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
15757.

1 000 HUF
2,59
2,86
A.L. Morton: Az angol nép története I-II. köt. Ford.: Szemerényi Oszvald és Szentmihályi János. Bp., é.n., Hungária. Második kiadás. Kiadói félvászon kötés, jó állapotban.
15758.

2 000 HUF
5,18
5,71
Karsai Elek-Karsai László: A Szálasi per. (Bp).,1988, Reform. Kiadói kartonált kötés, volt könyvtári példány.
15759.

1 200 HUF
3,11
3,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF