Eduard Fuchs: Az erkölcsök története az újkorban I-III. köt. I. köt.: A renaissance. II. köt.: A gáláns kor. III. köt.: A nagy forradalomig. Bp., 1912, Uj Irodalmi. Első magyar kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel, egy-két kijáró lappal.
Kéri László: A rendszerváltás krónikája. 1988-2009. Bp, 2010, Kossuth Kiadó- Népszabadság. Fekete-fehér és színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Kartonált papírkötésben, papír védőborítóban, szép állapotban.
Vendéglő a tegnaphoz. Bp, 1995, Tegnap és Ma Alapítvány. Fekete-fehér és színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Fernand Braudel: Anyagi kultúra, gazdaság és kapitalizmus XV-XVIII. század. A mindennapi élet struktúrái: a lehetséges és a lehetetlen. Bp., 1985, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés papírborítóban. kicsi gyűrődéssel
Királyok könyve. Magyarország és Erdély királyai, királynői, fejedelmei és kormányzói. Szerkesztette Gáspár Zsuzsa és Horváth Jenő. Bp. 1993, Officina Nova. Kiadói egészvászon-kötés, szakadozott papír védőborítóban.
Philip Rawson: Az indiai civilizáció. A múlt születése .hn., 1983, Helikon.Ford.: Gáthy Vera. Kiadói egészvászon-kötés, szép állapotban. Kiadói kopottas papír védőborító.