Books: History

Number of items: 305

Az 1848--1849-es Magyar Szabadságharcz Vértanuinak emlékkönyve. Reprint. Bp, 1991. Réz címeres zsinórfűzéses kiadói vászonkötésben
15784.

3 000 HUF
7,77
8,57
gróf Zichy János et al.: Emlékkönyv Zichy Nándor Gróf születésének századik évfordulójára. 1829-1929. Bp., 1929, Szent István-Társulat (Stephaneum-ny.). 225 p + 4 (színes) t. Gazdag képanyaggal, facsimile kéziratokkal, oldalszámozáson belüli fekete-fehér táblákkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón minimális kopással, egyébként szép állapotban.
15785.

5 000 HUF
12,95
14,29
Kószó József: Kandallók. Bp., 2003, Szukits Könyvkiadó. Ötödik kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
15786.

1 200 HUF
3,11
3,43
Széchenyi világai. Időszaki kiállítás. 2010. okt. 9.-2011. márc. 6. Szerk.: Tóth Csaba. Bp., 2010, Magyar Nemzeti Múzeum. 130 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
15787.

1 200 HUF
3,11
3,43
Dr. Szénássy Zoltán: Komárom ostroma 1849-ben. Komárom, 1999, Komáromi KT. 256 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. + Csikány Tamás: Csata Komáromnál 1849. július 2-án, avagy a szabadságharc harcászata. Bp., 2003, Hadimúzeum Alapítvány. 166+2 p. Színes és fekete-fehér képekkel, térképekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, bejegyzésekkel.
15788.

2 000 HUF
5,18
5,71
Guido, Knopp: Sztálingrád. Kinek a drámája? + Az SS. Óva int a történelem. Bp., 2003, 2004, Mérték Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
15789.

2 000 HUF
5,18
5,71
Palottino, Massimo: Az etruszkok. Bp., 1980, Gondolat. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
15790.

1 000 HUF
2,59
2,86
Dercsényi Dezső: Nagy Lajos kora. Bp., (1941), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 319+1 p. Az oldalszámozáson belül LXIV képtáblával, rajtuk gazdag képanyaggal. A borító Végh Gusztáv (1889-1973) grafikus munkája. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes, szakadt, javított kiadói papír védőborítóval, kissé kopott borítóval, egyébként jó állapotban.
15791.

2 400 HUF
6,22
6,86
Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. Bp., 1925, Enciklopédia. Kiadói egészvászon kötés, előzéklap kiszakadt, kissé kopottas állapotban.
15792.

3 000 HUF
7,77
8,57
László Gyula-Rácz István: A nagyszentmiklósi kincs. Bp., 1977, Corvina. Első kiadás. László Gyula rajzaival, Rácz István fényképeivel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.   A szerző, László Gyula (1910-1998) régész, történész, muzeológus, grafikus által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus, László Gyula tanítványának a részére dedikált példány.
15793.

2 000 HUF
5,18
5,71
15794.

1 200 HUF
3,11
3,43
Póczy Klára: Közművek a római kori Magyarországon. Bp., 1980., Műszaki. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15795.

1 200 HUF
3,11
3,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF