Books: History

Number of items: 305

Baják László:A Magyar Nemzeti Múzeum címeres halotti emlékei. Bp., 2007, a Magyar Nemzeti Múzeum kiadása. Megjelent 400 példányban. Színes és fekete-fehér képekkel, többek közt Széchenyi István, Deák Ferenc, Kossuth Lajos halotti címereivel illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapot.
15844.

2 400 HUF
6,22
6,86
Róth Miklós, Szerdahelyi Szabolcs: Kádár bűnös. (Bp.), 2007, Magyarok Világszövetsége. 252 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, kissé foltos lapélekkel. Róth Miklós szerző által DEDIKÁLT példány.
15845.

1 600 HUF
4,15
4,57
Pintér István et al.: Ez történt. Cikksorozat az 1956-os ellenforradalomról. Bp., 1981, Népszabadság/Kossuth. 94 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. + Ellenforradalmi erők a magyar októberi eseményekben. I. kötet. Bp., é.n., Magyar Népköztársaság Minisztertanácsa Tájékoztatási Hivatala. 63 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kissé sérült kiadói papírkötés, kissé foltos, szakadt, hiányos borítóval.
15846.

1 000 HUF
2,59
2,86
Európa hanyatlása. Az újjáépítés útjai. Bp.,1923, Pallas, 1 t.+227 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés.
15847.

1 800 HUF
4,66
5,14
"Tépjétek le a sötétség bilincseit." XVIII. századi magyar röpiratok a feudális egyházról. Bp., 1950,Hungária. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
15848.

1 200 HUF
3,11
3,43
A Szociáldemokrata Párt vádat emel... (Két vádbeszéd egy rendszer ellen... Bp., 1946., Népszava. Kiadói papírkötés, a borítón névbejegyzéssel. Felvágatlan példány.
15849.

1 200 HUF
3,11
3,43
Kulcsár Zsuzsanna: Inkvizíció és boszorkánypörök. Bp., 1968., Gondolat. Kiadói papírkötés.
15850.

1 400 HUF
3,63
4,00
Salamon Konrád: A márciusi front. Értekezések a Történeti Tudományok Köréből. Új sorozat 92. Bp., 1980., Akadémiai Kiadó. Kiadói kissé kopott papírkötés.
15851.

1 200 HUF
3,11
3,43
Gazda István: Széchenyi napjai. Történelmi-művelődéstörténeti kronológia. Bp., 1991., Tájak-Korok-Múzeumok Egyesület. Kiadói kartonált papírkötés.
15852.

1 200 HUF
3,11
3,43
Kákosy László: Varázslás az ókori Egyiptomban. Kőrösi Csoma Kiskönyvtár 7. Bp., 1974, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés,
15853.

1 200 HUF
3,11
3,43
A Nemzetek Szövetsége és kisebbségek. Genf, 1925,Nemzetek Szövetsége Titkársága - Hírszolgálati Osztály,(MTI-ny.) Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, a felső sarkain hiánnyal.
15854.

1 800 HUF
4,66
5,14
Andics Erzsébet: Ellenforradalom és bethleni konszolidáció. Bp., 1949., Szikra. Kiadói papírkötés.
15855.

1 200 HUF
3,11
3,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF