K.Fings-H.Heuss-F.Sparing: Szintik és romák a náci rendszer idején. A "fajelmélettől" a lágerekig. Fordította: Fischer Eszter. Bp., 2001, Pont. Kiadói papírkötés, újszerű állapotban. Fekete-fehér fotókkal illusztrált.
Kecskeméthy Aurél: Gróf Széchényi István utolsó évei és halála. 1849-1860. A szöveget gondozta, a bevezető tanulmányt és a jegyzeteket írta: Gergely András. Magyar Ritkaságok. Bp., 1987., Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.Szép állapotban.
Maurice Paléologue. A cárok Oroszországa az első világháború alatt. Franciaország nagykövetének naplójából.Szávai János fordítása. Bp, 1982, Európa Könyvkiadó. Egészvászon kötésben, szakadt papír védőborítóban.
Széchenyi pesti tervei.Magyar Levelestár. Válogatta a szöveget gondozta, az utószót és a jegyzeteket írta: Bácskai Vera, Nagy Lajos. Fordította: Bába Iván, Vásárhelyi Judit, Ziegler Géza. Bp., 1985, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóval. Szép állapotban.
Kádár János: Internacionalizmus, nemzeti érdek. Gyorsuló idő. Bp.,1976,Magvető. Kiadói papírkötés. A szerző, Kádár János (1912-1989) által aláírt, dátumozott példány.
Levelek az Andrássy-házból. (1864-1869.) Egy angol nevelőnő levelei. Sajtó alá rendezte és a bevezető tanulmányt írta: Cieger András. Ford.: Bánki Vera. Bp.,[2007], General. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. + Andrássy Gyula gróf beszéde a véderő-törvényjavaslat tárgyában. Elmondatott 1889. évi ápril hó 5-én. Bp., 1889., Franklin, 68 p. Borító nélkül, széteső állapotban, foltos lapokkal, egy sérült lappal.