Momentumok az első háborúból. A Műcsarnok és a Népművelési Intézet közös kiállítása. A kötetet összeállította, szerkesztette, valamint a fotókat válogatta: dr. Kovács Ákos. .Bp, 1985, Statisztikai Kiadó Vállalat. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Papírkötésben, jó állapotban + Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus jegyzetei + újságcikkek.
Harsányi Zsolt: Sacra Corona. A Magyar Szent Korona regénye. Bp., é.n., M. Kir. Honvédvezérkar főnöke 6. osztálya. 274 p + 1 t (a Szent Korona fekete-fehér fotójával). Kissé viseltes kiadói papírkötés, kissé sérült, kopott, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Németh Andor: Mária Terézia. Bp., 1939, Grill Károly. 296 p. Második kiadás. Egészoldalas fekete-fehér reprodukciókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón minimális kopással, jó állapotban.
Nagybákay Péter: Céhek, céhemlékek Veszprém megyében. Veszprém, 1971, Veszprém Megyei Múzeumi Igazgatóság. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Papírkötésben, kopott és egy helyen elszakadt borítóval, de belül jó állapotban.
Apor Péter: Metamorphosis Transylvaniae. (Erdély változása). Téka sorozat. Előszóval és jegyzetekkel ellátta Kócziány László. A szöveget gondozta Lőrinczy Réka. Bukarest, 1978, Kriterion. Kissé kopott, kartonált papírkötésben, de egyébként jó állapotban.
2 db könyv: Goda Gábor: A fasizmus hazugságai. Bp.,1945, Officina, 60+4 p. Kiadói papírkötés + Geiger, Vogeler, Sanders és kémátársai a törvényszék előtt. 1949
Dr. Hámori László: Amiről beszélnek. A 20. század politikai és gazdasági problémáinak rövid áttekintése. Szakasits Árpád előszavával. Bp., é.n., Forrás Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. 96 p. Toncz Tibor (1905-1979) által rajzolt címlappal és szövegközi illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.