Flesch István: Atatürk és kora. Musztafa Kemál Atatürk függetlenségi háborúja és kormányzása. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp.,2004,Corvina. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Zágoni Mikes Kelemen Törökországi Levelei. A Magy. Kir. Kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállítása alkalmából készült emlékkiadás. Bp., 1906, Franklin, LXXX+233 p. + 39 (ebből 36 színes )+ 3 (kézirat-hasonmás) t. Bevezető tanulmányokat írták: Négyesy László-Thaly Kálmán-Beöthy Zsolt-Szily Kálmán-Erődi Béla. A leveleket az eredeti kézirat alapján kiadja: Miklós Ferenc. A díszítéseket rajzolta Edvi Illés Aladár. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói bordázott gerincű aranyozott egészbőr kötésben, az első kötéstáblán aranyozott, dombornyomású címerrel, felül aranyozott lapélekkel, és dombornyomású díszítésekkel, képekkel gazdagon illusztrált, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Christopher Andrew-Vaszilij Mitrohin: A Mitrohin-archívum. A KGB otthon és nyugaton. Ford.: Bruhács Kinga, M. Nagy Miklós, Szabó Mária. Sajtó alá rendezte, kiegészítő jegyzetekkel és utószóval ellátta: Kun Miklós. Bp., 2000, Talentum. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Gitta Sereny: Albert Speer küzdelme az igazsággal. Ford.: Liska Endre, Somogyi Pál László. Bp., 1998, Európa. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborítón egészen apró szakadással, jó állapotban.
Annelie és Andrew Thorndike: Az orosz csoda. F. Solti Erzsébet fordítása. H.n., 1967, Kozmosz Könyvek. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Kartonált papírkötésben, szakadozott és foltos papír védőborítóban, helyenként foltos lapokkal.
"Lesz magyar újjászületés" Az új élet hétköznapjai. 1944. szept. 1-1945. május 1. Vál. és szerk.: Pór Edit és Vásárhely Miklós. Bp.,1975,Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
J. Toman-J. Felix-K. Hísek: A természet képekben. Környezetünk növény- és állatvilága. Bp.,1981,Natura. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Funck-Brentano, F(rantz): Udvari világ
Fordította Dr.Puskás Lajos (Bp. 1940.) Athenaeum. 344 l. 8 t. (Az európai kultura története) Kiadói egészvászon sorozatkötésben, illusztrált, kissé sérült borítékban.
Barbara Jelavich: A Balkán története I-II. köt. I. köt.: 18. és 19. század. II. köt.: 20 század. Ford.: Balabán Péter. Europica Varietas. Bp., 1996, 2000 - Osiris. Kiadói papírkötés.