[Ramming von Riedkirchen, Wilhelm (1815-1876)]: Der Feldzug in Ungarn und Siebenbürgen im Sommer des Jahres 1849. Pest, 1850., Landerer és Heckenast, VII+549+2 p. Német nyelven. Korabeli aranyozott félvászon-kötésben, kopott borítóval és gerinccel, foltos lapokkal, hiányzó térképekkel.
Lengyel Tünde-Várkonyi Gábor: Báthory Erzsébet. Egy asszony élete. Bp., 2010, General Press. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Hitler. Szerk.: Herbert Walther. Ford.: Horváth Gábor. Pécs,1997 ,Alexandra. Második kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Michael Coe -Dean Snow -Elizabeth Benson: Az ősi Amerika atlasza. Ford.: Kóthay Katalin, Szeljak György. Bp.,1997,Helikon-Magyar Könyvklub. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, szép állapotban.
Mary Vincent-R. A. Stradling: A spanyol és a portugál világ atlasza. Ford.: Hajnal Piroska, Király Zsuzsa. Bp.,1997,Helikon-Magyar Könyvklub. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, szép állapotban.
A két Rákóczi György fejedelem családi levelezése. A M. Tud. Akadémia Tört. Bizottsága megbízásából szerkeszté Szilágyi Sándor. R. t. Két fényvéseti hasonmással. Magyar Történelmi Emlékek - Monumenta Hungariae Historica XXIV. Bp., 1875. Ráth Mór, 4+644 p.+2 (kihajtható hasonmások) t. Átkötött kopott félvászon-kötés, intézményi bélyegzővel, az elülső szennylapon bejegyzésekkel, de belül jó állapotban.
Ernst Nolte: A fasizmus korszaka. Action francaise. Az olasz fasizmus. A nemzetiszocializmus. Ford.: Tallai Gábor. Bp., 2003., XX. Század Intézet. Kiadói kartonált papírkötés.