8 000 HUF
11
Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyarországnak. A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság,(Budapesti Hírlap-ny.), 8+402 p.+ 2 t. (térkép-mellékletek: Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján, Szerk.: Gróf Teleki Pál, ún. "Vörös térkép", 1:1000.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet, magyar és angol nyelven, szakadt, a sarkán a térképet nem érintő hiánnyal, 63x95 cm; Magyarország gazdaságföldrajzi térképe, dr. Teleki Pál gróf, és dr. Cholnoky Jenő közreműködésével hivatalos adatok alapján szerk.: Dr. Fodor Ferenc, 1:1,500.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt., III. kiadás, magyar és angol nyelven, szakadt, 63x95 cm.) Első kiadás! Mind a 2 térkép meg van. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.