10 000 HUF
18
Illyés Gyula: Csizma az asztalon. [Bp.,1941], Nyugat,(Hungária-ny.), 161+1 p. A borÃtó grafikája Lengyel Lajos (1904-1978) grafikus, festÅ‘művész munkája. Kiadói félvászon kötésben, kissé kopott borÃtóval, az elülsÅ‘ borÃtón apró foltokkal. ElsÅ‘ kiadás. A szerzÅ‘, Illyés Gyula (1902-1983) Ãró által leveldi Kozma Miklós (1884-1941) politikus, a Gömbös-kormány egykori hadügyminiszterének (1936. május 14.-augusztus 7.) dedikált példány. "Vitéz leveldi Kozma Miklósnak Å‘szinte nagyrabecsüléssel, Illyés Gyula."