Vörösmarty Mihály: Zalán futása. Tizenkét képpel. Bp., 1886, Méhner Vilmos. 224 p. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón kisebb kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban.
[Hoffmann, Alexander Friedrich Franz]: Próbák. Elbeszélés az ifjúság számára. Hoffmann Ferenc után ford.: Kún Béla. Bp., 1873, Athenaeum. 115 p + 4 t. Négy egészoldalas acélmetszetű illusztrációval. Átkötött, kissé sérült félvászon-kötés, sérült, kissé kopott borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, néhány lapon körbevágásból adódó lapszéli hiánnyal.
Károlyi Gyula: A pakfong város (Marion). Elbeszélés egy újságíró följegyzéseiből. Bp., 1909, Pázmáneum. 207 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, hiányos borítóval és gerinccel, helyenként kissé sérült lapszélekkel, szakadt műanyag védőborítóban.
György Endre: A pesti városháza. Pillanatfelvételek a városháza és a városháziak életéről. Madaras László rajzaival. Bp., [1928], szerzői magánkiadás (Bíró Miklós nyomdai műintézete). 264 p. Első kiadás. Szövegközi és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Sérült, viseltes kiadói papírkötés, sérült borítóval, ragasztott gerinccel, részben szétvált kötéssel, helyenként szakadt lapokkal, kissé ...
Új anthológia. Fiatal költők 100 legszebb verse. Összeállította: Babits Mihály. (Bp.), 1932, Nyugat (Hungária-ny.). 157 p. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, a gerincen az eredeti, aranyozott kiadói vászonkötés egy darabjával, jó állapotban.
Verne Gyula: Utazás a tenger alatt. Ford.: Szász Károly. Bp., é.n., Fraklin-Társulat. 272 p. Ötödik kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, ajándékozási bejegyzéssel.
Móricz Zsigmond: Szerelem. II., VII. kötet. A násztehén, Kvitt, Dinnyék; A tej, egérfogó. Móricz Zsigmond egyfelvonásosai. Bp., é.n./1918, Légrády Testvérek. 52+65 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, az egyik borító a könyvtesttől elvált.
May Károly: A datolya honából. Keleti útirajzok. Átdolgozta: Dr. Szabó Károly. Bp., [1911], Athenaeum. Egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Verne Gyula: Storitz Vilmos titka. Regény az ifjúság számára. Ford.: Dánielné Lengyel Laura. Bp., é.n., Franklin-Társulat. 182 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.