Remekírók képes könyvtára. Gróf Széchenyi István válogatott munkái I-II. Szerk.:Radó Antal. Bp., én., Lampel Róbert cs. és kir. udvari könyvkereskedés kiadása. Magyar művészek rajzaival. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas állapotban.
Lukácsy András: Népek játékai. Bp., 1977. Móra. Dluhopolszky László rajzaival és Varga Imre ábráival illusztrálva. Második, bővített kiadás. Kartonált papírkötésben, kopott, foltos borítóval, de belül jó állapotban.
Babits Mihály: Az európai irodalom olvasókönyve. Töredék és vázlat. A függelékben Halász Gábor levelei. Bp.,1978,Magvető. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Ascher Oszkár: Minden versek titkai. Életrajzi regény. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp., 1964., Szépirodalmi. Kiadói nyl-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Eszterhás István: Vérző karcolatok I. Kétszer radikális Gyuri. Cleveland, 1958, szerzői magánkiadás. 47 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, egyébként jó állapotban.
Ady Endre: Jóslások Magyarországról. Tanulmányok és jegyzetek a magyar sorskérdésről. Szerkesztette és bevezetéssel ellátta: Féja Géza. Bp., 1936., Athenaeum, 312 p. Első kiadás! Kiadói egészvászon kötésben, kopott borítóval.
Lesznai-Képeskönyv. Lesznai Anna írásai, képei és hímzései. Összeáll.: Gergely Tibor. Bp., 1978, Corvina. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Oberfrank Ferenc, Rékai Jenő: Drágakövek. Bp., 1982, Műszaki Könyvkiadó. 219+XVI p. Első kiadás. Színes fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 4250 példányban.
Léleküdítő azaz szellemi kincstár. Gondolatok és elmés idézetek gyűjteménye. Szerk.: Wildner Ödön. Bp.,é.n., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói kopott egészvászon-kötés, foltos lapokkal, névbejegyzéssel, ceruzás jegyzettel és aláhúzásokkal.
Reviczky Gyula összes költeményei. Rendezte: Koroda Pál. Bp., 1900, Athenaeum. 376 p. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval.