Gyurátz Ferenc: Hősök kora. Két elbeszélés a szabadságharcok idejéből. Protestáns család és iskola I. évf. 7 sz. Szentgotthárd, 1911, Wellisch Béla. 95 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott és foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Salten, Felix: Amiről az erdő mesél. Ford.: Kassai Zoltán. A borítólap Hámori György munkája. Bp., é.n., Magyar Téka. 143 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, sérült, javított kiadói papír védőborítóban, a hátsó szennylap sérült.
Vajda János kisebb költeményei. Magyar Remekírók 50. kötet. Sajtó alá rendezte és bevezetéssel ellátta: Endrődi Sándor: Bp., 1903, Franklin-Társulat. Kiadói szecessziós illusztrált egészvászon kötésben. Kopott borítóval, de belül jó állapotban.
Éjfél. Magyar irók misztikus novellái. A novellákat Bálint Aladár gyűjtötte össze. Az előszót Kosztolányi Dezső irta. A címlapot és az illusztrációkat Divéky József (1887-1951) rajzolta. Gyoma, 1917, Kner Izidor. 204 p. + 11 t. Kiadói papírkötés, kissé sérült, viseltes borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, kissé foltos lapokkal.
B. Bibra Ernő: Szerelmi perpatvarok. I-III. kötet. Pest, 1872, Kocsi Sándor könyvnyomdája. 156+180+160 p. Könyvkötői aranyozott félvászon-kötés, egybekötve, kissé kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Dr. May Károly: A puskás búr. Ford.: Szekrényi Lajos. Bp., 1901, a fordító kiadása (Pallas-ny.). 172 p. Kiadói festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott, kissé sérült borítóval, helyenként sérült, javított, kissé foltos lapokkal.
Thaly Kálmán: Régi magyar vitézi énekek és elegyes dalok. XVI-ik, XVII-ik és XVIII-ik századbeli eredeti kéziratokból és régi szétszórt nyomtatványokból egybegyűjté s jegyzetekkel ellátta - -.Toldalék: A bujdosó Balassa Bálintnak két költeménye. Pest, 1864, Lauffer Vilmos, 4+428 p. Korabeli átkötött félbőr-kötés, a gerincen kis sérüléssel, márványozott lapokkal, foxing foltos lapokkal, Thaly Kálmá...
Arany János összes munkái. III. kötet: Elbeszélő költemények: Buda halála, Murány ostroma, Katalin, Szent László-füve, Első lopás, Keveháza, Bolond Istók. Bp., 1883, Ráth Mór. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötésben, aranyozott lapélekkel, kis kopásnyomokkal, kis foltokkal borítón.