Molnár Jenő Antal: Rózsaszínű szemüveggel. Derűs lapok a borús napokról. Bp., é.n., Szerelemhegyi Ervin Könyv- és Lapkiadó. 160 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült és kopott kiadói papír védőborítóban, a borító részben elvált a kötéstől. Felvágatlan példány. A papírborítón Byssz Róbert (1893-1961) grafikájával.
Krilov, Ivan Andrejevics: Mesék. Ford.: Mándy Stefánia, Szabó Lőrinc. Orosz Remekírók sorozat. Bp., 1959, Európa Könyvkiadó. 246 p. A borítótervet és a könyvdíszeket Végh Gusztáv (1889-1973) grafikus rajzolta. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 1000 példányban.
Schulthess, F.: Dictionnaire Suédois-Francais. Svensk-Fransk Ordbok. Stockholm, 1903, P. A. Norstedt & Söner. 402 p. Francia és svéd nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel. Gombocz Zoltán (1877-1935) nyelvtudós, az MTA tagjának névbejegyzésével, dátumozva (1904).
Közhasznu Könyvtár 2., 13., 39. kötetei: Illetan mindenki számára.; A francia négyes ismertetése és oktatása.; Körtánczok. A verbunkos, toborzó, csárdás, körmagyar, keringő, Boston, polka, cake-walk ismertetése és oktatása. Bp., én., Pfeifer Manó. Kiadói foltos papírkötések, közte kopott, és kissé foltos borítóval is.
Krúdy Gyula: Magyar király-idyllek. Bp., 1990, Magyar Irodalomtörténeti Társaság. A szerkesztő, Praznovszky Mihály (1946-) magyar irodalomtörténész, muzeológus által dedikált! Készült 1000 példányban, ebből 100 példány számozott (számozatlan példány). A borító Czinke Ferenc grafikusművész munkája. Kiadói papírkötés, előzéklapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
Gondokodó magyarok sorozat: Babits: A magyar jellemről, Vajda János: Egy hinvéd naplójából, Eötvös József: A zsidók emancipációja. Bp., 1981. Magvető. Kiadói papírkötésben
Kis Ferenc: Így vagyunk együtt. Versek. Kassák Lajos előszavával. Debrecen,(1931), A Munka folyóirat kiadása. Korvin-ny. Kiadói illusztrált papírkötés. Első kiadás. A szerző első megjelent kötete.