Omár Khájjám: Rubáiját. Fordította: Szabó Lőrinc. Szász Endre rézkarcaival illusztrált. Az utószót és a jegyzeteket írta Vekerdi József. Bp., 1965, Magyar Helikon, 30 sztl. lev.+XVII p.+ 3 sztl. lev. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben. Számozott (600/97.) példány
Mértonffy Frigyes: A kereszténység zárdái. Történeti regényes rajzok a szerzetes és apáca zárdában viselt életről és dolgokról. Lurin, Brot és mások után németből - -. Pest-Brünn, 1871. Karafiat Fr. 2 sztl. lev. 390 p. + 12 fametsz. t. Gazdag képanyaggal. Korabeli sérült gerincű vászonkötésben
Tóth Sándor: Erdély nagyasszonya. Krónikás történetek. Magyar leányok számára. Pataky László rajzaival. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói kopott aranyozott, festett illusztrált egészvászon-kötés.
Révész Béla: Ady trilógiája. A három könyv egy kötetben. Aláírt példány! Számos illusztrációval, fényképekkel és kézirat facsimilékkel. Bp., 1935, Nova. Kiadói egészvászon-kötés, egy lap kijár
Révész Béla: Ady Endre életéről, verseiről, jelleméről. A költő fényképfelvételeit Székely Aladár készítette. A külső címlapot és a fametszésű könyvdíszeket Kozma Lajos rajzolta. Gyoma, 1922, Kner Izidor,1 t.+219 p.+2 sztl. lev.+9 t. Oldalszámozáson belül 18, a költő leveleinek, kéziratainak reprodukciójával. Kiadói félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, ceruzás bejelölésekkel. "Készült famen...
Ady Endre-kolligátum [Egybekötve.]: Ady Endre első verseskötete. Bp.,1920,Amicus,(Hornyánszky V.-ny.),110+2 p. Számozatlan példány. Bekötött elülső papírborítóval.; Még egyszer. Bp., 1923., Amicus,(Kir. M. Egyetemi Nyomda-ny.), 88 p. Számozatlan példány. Bekötött elülső papírborítóval.; Margita élni akar. "Verses história, melyet szeretettel ajánlok figyelmébe azoknak, akiket szeretnek vagy nem ...
Ady Endre: Az utolsó hajók. Bp.,(1923), Athenaeum, 158 p. A bekötött papírborító Kozma Lajos (1884-1948) munkája. Első kiadás. Korabeli átkötött álbordás félbőr-kötés, a gerincen piros címkével, rajta aranyozott felirattal, szecessziós előzéklapokkal, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen sérüléssel.
Ady Endre: Az uj Hellász. Bp., 1920., Amicus,(Hornyánszky Viktor-ny.), 109 p. Első kiadás. Kozma Lajos (1884-1948) illusztrációival. Korabeli átkötött álbordás félbőr-kötés, a gerincen piros címkével, rajta aranyozott felirattal, szecessziós előzéklapokkal, a borítón kopásnyomokkal, a gerinc alján kis sérüléssel, pár lap sarkán foltokkal. Számozott (920./1400) példány. Ritka!