Németh László: Az emberi színjáték. 1-2. kötet. Új magyar regények. Bp.,(1944),Franklin, 450+335 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Gróf Corti Egon Cäsar: Erzsébet. A királyné hátrahagyott iratai, leányának naplója és egyéb eddig ismeretlen naplók és feljegyzések alapján. Ford.: dr. Turóczi-Trostler József, Farkas Jenő. 45 képpel és fényképpel. Bp., 1935, Révai. VIII+460 p + 41 t. Egészoldalas képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott, sérült kiadói papír védőborítóban.
Serényi Gusztáv: Repülőgépen a Föld körül. Honti Nándor eredeti rajzaival. Bp., 1912, Athenaeum. Egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, a címlapon kisebb szakadással, helyenként foltos lapokkal.
500 év humora. Magyar szerzők vidám írásai. Szerk.: Keményfy János. Bp., (1942), Béta Irodalmi Intézet Rt. 420 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, kopottas borítóval, rossz állapotú kiadói papír védőborítóval.
Tolkien, J. R. R.: A Gyűrűk Ura. I-III. kötet: A gyűrű szövetsége, A két torony, A király visszatér. Ford.: Göncz Árpád, Réz Ádám, Tandori Dezső. Bp., 2002, Európa. 540+438+533 p. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Guinness jazz-zenészek lexikona. Ki kicsoda a jazzben? Szerk.: Colin Larkin. Ford.: Simon Géza Gábor. Bp., 1993, Kossuth. 478 p. Kiadói kartonált papírkötés, kissé viseltes papír védőborítóban.