Verne Gyula Összes Munkái sorozat 8 kötete: Tizenötéves kapitány; Falu a levegőben; Grant kapitány I-II.; Három orosz és három angol kalandja Dél-Afrikában; A dunai hajós; Észak a dél ellen; Utazás a holdba. Bp., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. Kiadói festett, aranyozott vászonkötésben. Némelyik köteten kopás, sérült gerinc, tulajdonosi bejegyzések.
Vörösmarty Album. A költő életrajza és válogatott versei. Számos képpel és eredeti szövegillusztrációval. Szerk.: Salusinszky Imre. Műmellékletek nélküli, népszerű kiadás. Bp.,1909, Wodianer F. és Fiai. 240 p.+ 6 t. A lapok tetején szecessziós könyvillusztrációkkal. Nemes Mihály, Belloni László, és Homicsko A. egészoldalas illusztrációival. Kiadói aranyozott, dombornyomott díszítésű egészvászon-kö...
Petőfi Könyvtár 5 kötete: XXI., XXIII., XXV., XXVII-XXVIII. és XXIX-XXX. füzet. Szerk.: Endrődi Sándor, dr. Ferenczi Zoltán. Bp., 1910-1911, Kunossy, Szilágyi és Társa. Kiadói szecessziós, festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Csoda Album. Szerk.: Szini Gyula. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., 1911, Hornyánszky Viktor cs. és kir. udvari könyvnyomdája. 131 p.+ 12 t. Számos szövegközi és egészoldalas, színes, szecessziós rajzzal és könyvdísszel illusztrálva. Dúsan aranyozott, festett, dombornyomott kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült és kopott gerinccel, helyenként kissé foltos la...
Gárdonyi Géza: A láthatatlan ember. Biczó András (1888-1957) rajzaival. Bp., [1940], Dante. 360 p. Egészoldalas és szövegközi, fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói dombornyomott, aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült, kopott gerinccel, kissé laza kötéssel.
Határ Győző: Életút. I-III. köt. A Nyugati Magyar Irodalom gyöngyszemei V-VI-VII. Szombathely, 1994-1995, Életünk. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
Mikes Kelemen: Mulatságos napok. Beszély-cyclus. Az eredeti kéziratból, életrajzi bevezetéssel kiadta: Abafi Lajos. Bp., 1879.,Aigner Lajos,(Wilckens F. C. és Fia-ny.), VIII+341+1 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Kner Izidor: Apró lurkóságok. Tizenkét képpel. Apró lurkóságok. Tizenkét képpel. Előszó --. Gyoma, 1933. Kner. 83 l. Illusztrált kiadói kissé kopott félvászon-kötésben.