János vitéz. Petőfi Sándor verses meséje után. Elmondja: Roboz Andor. Rajzolta: Ifj. Dörre Tivadar. Bp., 1922., Eisler G. Gazdagon illusztrált mesés leporelló, 10 kétoldalas táblával, kopott, egy helyen a kötés javított, az utolsó tábla sarkán az illusztráción hiánnyal.
Az Ezeregy Éjszaka Könyve. [Alf laila wa laila.] I.-VII. kötet. Teljes és irodalmi magyar fordítás. Dr. J[oseph] C[harles] Mardusnak a perzsa és hindu kéziratból készült betűszerinti francia fordítása nyomán. Kállay Miklós fordítása. Budapest, (1923-1928), Genius Könyvkiadó Rt. (Kunossy Grafikai Műintézet ny. - ,,Jókai" ny.) A táblákon Prihoda István, Pólya Tibor, Jeges Ernő, Fáy Dezső, Leidenfros...
Sebestyén Ádám: Bukovinai székely népmesék I.-III.. Szekszárd, 1979-1983, Tolna megyei Tanács V. B. Könyvtára. Kiadói egészvászon-kötés. Az I kötet foltos borítóval, szétesett kötéssel, helyenként foltos, firkált lapokkal. A II. kötet foltos borítóval és sérült gerinccel de egyébként jó állapotban. A III. kötet. jó állapotban. Volt könyvtári példányok.
Közlekedéstörténeti olvasókönyv az általános iskolák 1-8. osztálya számára. A városi közlekedés, a vasút, a gépkocsi, a kerékpár, a hajózás, a repülés és az űrhajózás története. Szerk.: Csóti Ferenc. (Bp., 2005), Navitas Kft. Negyedik kiadás. Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Kiadói papírkötés.
Verses állatmesék. Bera Károly festményeivel. H.n., 1996, Aquila. Színes illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott gerinccel és borítóval, néhány lap kötés meglazult és apró foltokkal.
Szepes Mária: Pöttyös Panni. Győrffy Anna rajzaival. Bp., 1978, Móra. Negyedik, átdolgozott kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kissé foltos borítóval de egyébként jó állapotban.
Hópihe Karácsony. Összeáll.: Csörgő Anikó. Bp, 1993, Dunakanyar 2000 Könyvkiadó. Füzesi Zsuzsa rajzaival illusztrálva. Kartonált papírkötésben. A kissé koszos borító közepén hajtásnyommal, de belül jó állapotban.
Babits Mihály: Barackvirág. Bp, 1993, Pannon. Füzesi Zsuzsa rajzaival illusztrálva. Kartonált papírkötésben, kissé koszos borítóval, de egyébként jó állapotban.
A repülő hajó. A Szovjetunió népeinek meséiből. Bp, 1977, Móra Könyvkiadó. Válogatta és fordította Rab Zsuzsa. Negyedik, bővített és átdolgozott kiadás. Szecskó Tamás rajzaival illusztrálva. Egészvászon kötésben, foltos borítóval, de belül jó állapotban.