16 000 HUF
30
Az Ezeregy Éjszaka Könyve. [Alf laila wa laila.] I.-VII. kötet. Teljes és irodalmi magyar fordítás. Dr. J[oseph] C[harles] Mardusnak a perzsa és hindu kéziratból készült betűszerinti francia fordítása nyomán. Kállay Miklós fordítása. Budapest, (1923-1928), Genius Könyvkiadó Rt. (Kunossy Grafikai Műintézet ny. - ,,Jókai" ny.) A táblákon Prihoda István, Pólya Tibor, Jeges Ernő, Fáy Dezső, Leidenfrost Sándor, Helbing Ferenc, G. Erdélyi Aranka, Biczó András és Teuchert Károly egész oldalas illusztrációi. Aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopott a gerincrészen. ,,Külön lenyomat tudományos körök és bibliophilek részére, 600 számozott példányban..." Számozatlan példányok.