Az erdő anyja. Cigány népmesék és néphagyományok. Gyűjtötte, fordította és a bevezetőt írta: Bari Károly. Bp., 1990., Gondolat. A szerző illusztrációival. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk. Regény kis diákok számára. Bp., [1907], Franklin-Társulat. 242 p. Első kiadás! Szövegközi és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, kopott, kissé sérült borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, ázásnyomokkal, bejegyzésekkel.
Benedek Elek népmesék 2 db kötet: Vitéz szabólegény, Rókáné mézes-mákos kalácsa. Bp., 1981. Móra. Kiadói papírkötésben az első kötet sérült agerincén és elvált a borítója
Magyar Népmesék I-III. köt. Szerk. és a bevezetőt írta: Ortutay Gyula. A meséket vál. és a jegyzeteket írta: Dégh Linda, és Kovács Ágnes. Bp., 1960., Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-köté,kissé kopott borítókkal. +Magyar népdalok. I. köt. Bp., 1970., Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Bernáth Gusztáv: Levendula királykisasszony. Tréfás gyermekregény. Enyvvári Herbert rajzaival. Bp., [1943], Eggenberger-féle Könyvkereskedés (Kir. Magy. Egyetemi Ny.). 79 p. Átkötött papírkötés, sérült címlappal, az eredeti borító egy részét átkötéskor felhasználták.
Stevenson: A fekete nyíl. Elbeszélés a fehér rózsa és a piros rózsa harcaiból. Ford.: Házsongárdy Gábor. Bp., én., Franklin. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült kötéssel.