Magyar erdészeti oklevéltár. II. köt.: 1743-1807. Szerk. és történeti bevezetéssel ellátta: Tagányi Károly. Magyarország ezredéves fennállásának emlékére kiadja az Országos Erdészeti Egyesület. Bp., 1896., "Pátria"-ny.,XIX+3+900 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
A hivatásos vadász kézikönyve. Szerk.: Dr. Borzsák Benő. Bp.,1981, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadozott papír védőborítóban.
Széchenyi Zsigmond: Ünnepnapok. Egy magyar vadász hitvallása. Második rész. Bp., 1963, Szépirodalmi Könyvkiadó. 651+2+32 p. A szerző fotóival és Schell József (1900-1970) rajzaival illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval, foltos gerinccel.
Széchenyi Zsigmond: Csui!... Afrikai vadásznapló. I-II. kötet. Kincses Könyvek. Bp., 1961, Szépirodalmi Könyvkiadó. 263+239 p. Kiadói papírkötés, a borítón törésnyomokkal, kisebb kopásnyomokkal.
Dr. Holdas Sándor: Prémek, szőrmék, prémes állatok. Bp., 1983, Mezőgazdasági Kiadó. 251 p. Második kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos címlappal, az elülső szennylap sarkát levágták.