cca 1900 Ferenc József (1830-1916) osztrák császár, magyar király és Wittelsbach Erzsébet 'Sisi' (1837-1898) osztrák császárné, magyar királyné bronz mellszoborok, jelzések nélkül, a Sisi szobron patinával, m: 11 és 12 cm
Julius Schmidt-Felling (1835-1920): Kis vagány. Öntött patinázott bronz. Párizsi öntöde. Jelzett. m:18cm. Julius Paul Schmidt-Felling német szobrász , 19. század közepétől későig és 20. század elején dolgozott. Munkájának tárgya széles és változatos volt. Többek között hősies harcosok, sportolók, kovácsok és földművesek bronzszobrait készítette. (után öntés)
Franz Iffland (1862-1935): Filette a széken a macskájával. Öntött patinázott bronz. Jelzett. Párizsi öntöde. m: 22cm. Franz Iffland német szobrász és festő volt, aki a 19. század végén és a 20. század elején dolgozott. 1862-ben született a Porosz Királyságban, Berlinben. Szobrainak többségét a jugendstil mozgalom befolyásolta, de karrierje végén, az 1920-as évek közepétől kezdve számos art deco szobrot készített. (után öntés)
Tanító Buddha (jnana mudra). Patinázott öntött bronz. XX. század közepe. m: 21 cm
A jnana szanszkritul bölcsességet vagy tudást jelent, a mudra pedig pecsétet vagy gesztust. A hüvelykujj a legfelsőbb lelket, a mutatóujj pedig az egyéni lelket jelképezi. Ez a mudra azt a bölcsességet jelképezi, hogy az egyéni lélek egy a legfelsőbb lélekkel.