Budapest székesfőváros iskolai kirándulóvonatai 14.: Balaton. Szerk.: Bodnár Gyula. Bp., 1935, Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Térképekkel. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a füzet teste elvált a borítótól.
Jankó Béla: A gőzhajózás kezdete a Dunán, "Carolina", az első gőzhajó. A Közlekedési Múzeum Füzetei 2. Bp, 1967, a Közlekedési Múzeum kiadása. Papírkötésben. Megjelent 2000 példányban. A szerző által dedikált példány.
Marjai Imre: Nagy hajóskönyv. Bp., 1981, Móra. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, sérült kiadói papír védőborítóban, a borító és néhány lap kissé foltos.
1826 Kővágóörsi szőlőre és annak adóira vonatkozó contractuális levél Balatonhenyei gazda és gr. Esterházyak között. viaszpecséttel. Üvegezett keretben. 38x24 cm
Panoráma Útikönyvek Balatoni sorozata I-X. kötet, teljes. (A teljes sorozat egyben ritka!)
I. köt.: Siófok és környéke. Balatonaliga, Balatonvilágos, Balatonszabadi., II. köt.: Balatonföldvár. Zamárdi. Szántód, Balatonszárszó., III. köt.: Szemes, Lelle, Boglár. IV. köt.: Fonyód és környéke. Balatonmáriafürdő, Balatonkeresztúr, Balatonberény, Balatonszentgyörgy. V. köt.: Keszthely és környéke. Gyenesdiás, Vonyarcvashegy, Balatonederics, Balatongyörök. VI. köt.: Hévíz és környéke. VII. köt.: Badacsony és környéke. Balatonszepezd, Révfülöp, Balatonrendes, Szigliget, Tapolca. VIII. köt.: Tihany és környéke. Aszófő, Örvényes, Balatonudvari, Balatonakali, Zánka. IX. köt.: Balatonfüred és környéke. Alsóörs, Csopak. X. köt.: Balatonalmádi és környéke. Balatonakarattya, Balatonkenese, Balatonfűzfő, Vörösberény. Bp., 1958., Panoráma. Gazdag fekete-fehér képanyaggal, térképekkel illusztrált. Kiadói papírkötésekben, VII. kötet gerince sérült.