Erdélyi ezredek a világháborúban. Szerkesztette vitéz Deseő Lajos, a II. részt szerkesztette Ardói Gyula. Írták: Ajtay Endre, Bittó Dezső, Gyurócsik-Jászay Mihály, Kamarássy Jenő, Körmendy Géza, Kratochvil Károly, Mátyás Sándor, Németh Lajos, Nyáry Iván, Solth Imre. Bp., é.n.[cca 1941] Ardói Irodalmi és Könyvkiadó Vállalat, (Merkantil-ny.), 335 p. + 18 p. (képanyag) + 54 p. (adattár) + 53 p. (képa...
Losonczi Szakall Kálmán: Uzsok hősei. Az orosz kézre került magyar területek felszabadítása ezerkilencszáztizennégy november és december havában. Vitéz uzsoki báró Szurmay Sándor előszavával. Sajtó alá rendezte és zárószóval ellátta: Vándor Kálmán. [Bp.,]1940., Széchényi Irodalmi és Művészeti Rt.,(Koródi Mihály és Fia-ny.), 1 t. + 98 p. Kiadói papírkötés, kiadói sérült, szakadt papír védőborítóban...
von Forell, Fritz: Mölders. Bp., [1941], Danubia (Athenaeum-ny.). 214 p + 13 t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Átkötött, aranyozott műbőr-kötés, az első képtábla és a címlap kissé foltos.
Marjay Frigyes, Dr. (összeáll.): Hőseink. Bp.1944. Hollóssy 180 l. "Ez a könyv hiteles kitüntetési javaslatok alapján készült." Kiadói, javított gerincű félvászon kötésben. A mű szerepel a "Fasiszta és szovjetellenes..." tiltólistán.
Vitéz Hefty Frigyes: Mégis repültünk! ... A repülő ember 8. köt. Bp., 1942, Magyar Repülő-Stádium, 313+1 p.+8 (fekete-fehér fotókat tartalmazó képtáblák) t. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, egy képtábla kijár és sérült, egy képtábla szakadt, az utolsó három lapon szöveget is érintő sérüléssel, hiánnyal. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiad...
A magyar nemzet aranykönyve. 1914-1918. József főherceg és Szurmai Sándor báró előszavával. Bp., 1921, A magyar nemzet aranykönyve szerkesztőbizottsága. 288 p. Számos fekete-fehér fotóval illusztrálva. Kiadói dombornyomott, aranyozott gerincű egészvászon-kötés, Cservenka és Társa-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, helyenként sérült, kissé foltos lapokkal, egy kijáró lappal.
Dr. Abody (Anderlik) Előd: A repülőgép és a repülés. Szerk.: - -. Írták: Dr. Abody (Anderlik) Előd, Dóczy Loránd, Rácz Elemér, Dr. Scholtz Gusztáv, Varga László, Veress László, Zákány Zoltán. Bp.,(1942.), Pósa Károly,(Stephaneum-ny.), VIII+611+1 p. Fekete-fehér szövegközti fotókkal gazdagon illusztrált. A borító Bozsó S. munkája. Kiadói kopott egészvászon-kötésben, eredeti kiadói szakadt illusztrá...
John Keegan: A tengeri hadviselés története. Ford.: Soproni András. Bp.,1998., Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a lapszéleken egy helyen egészen kis folttal.