Heinrich Ploß: Das Kind in Brauch Und Sitte Der Völker. I-II. Bände. Völkerkundliche Studien von Dr. med. - -. Nach dem Tode des Verfassers herausgegeben von Dr. phil. B. Renz. Dritte auflage. Leipzig, 1911-1912., Th. Grieben's Verlag, IV+608; 4+927+1 p. Német nyelven. Szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, a borítón kopásnyomokkal. Dienes István (1929...
Kiss Lajos: A szegény ember élete. Bp.,(1939),Athenaeum, 283+1 p. Első kiadás. Egészvászon-kötés, az 50-63. oldalak között fordítva, és visszafelé kötött lapokkal.
Henry George: Vámvédelem vagy szabadkereskedelem. Vizsgálódás a vámkérdésről, különös tekintettel a munka érdekeire. Ford.: Braun Róbert. Bp., ,"Világosság"-ny. Átkötött félvászon-kötés, szakadt címlappal, kissé kopott borítóval, a gerincen egészen kis sérüléssel.
Doctor Sz(endrői) K(ovách) Gy(ula): Társadalmi s állami regeneratio vagyis: A magán- s állami élet megjavítási, a bevétel és kiadás közti egyensúly helyreéllítási módjai s eszközeinek nemzetgazdászati elrendelései. Bp., 1884, Márkus Samu-ny., 259+IV+1 p. Kiadói aranyozott gerincű, festett egészvászon-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval. Tartalomból: "Vallási-erkölcsi szempont a nemzetg...
Tölgyessy Péter: Elégedetlenségek egyensúlya. Válogatott írások. Bp., 1999, Helikon. 336 p. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány.