3 000 HUF
7,77 EUR, 8,57 USD
Doctor Sz(endrői) K(ovách) Gy(ula): Társadalmi s állami regeneratio vagyis: A magán- s állami élet megjavítási, a bevétel és kiadás közti egyensúly helyreéllítási módjai s eszközeinek nemzetgazdászati elrendelései. Bp., 1884, Márkus Samu-ny., 259+IV+1 p. Kiadói aranyozott gerincű, festett egészvászon-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval. Tartalomból: "Vallási-erkölcsi szempont a nemzetgazdaságban. Általános nemzetgazdászati vezéreszmék s elvek. A gazdasági termelőképesség fokozása társulati uton; államhatalmi beavatkozás üdvös volta. Nevelés-oktatásügy a nemzetgazdászatban. A selymészet állásáról Chinában, Európában általán véve, különösen pedig Magyarországon. A méhészet, - haltenyésztés."