Török Katalin-Jurecskó László: Boromisza Tibor. 1880-1960. A kiadvány a festő emlékkiállítása alkalmából készült. Szentendre, 2012, MűvészetMalom Modern és Kortárs Művészeti Központ. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Rostás Péter: Mágnások lakberendezője. A Friedrich Otto Schmidt Lakberendezőház története. (1858-1918.) Bp., 2010., Geopen. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Varga Nándor Lajos: Vízjegyek I-II. köt. I. köt.: Kézzel merített magyar vagy külföldi magyar vonatkozású papírosokon 1330-tól 1896-ig. II. köt.: Vízjegyek. (1623-1896.) Saját gyűjteményéből közre adja, eredeti méretekben fába metszette: - -. Bp., 1995., Balassi, 4+260+1;2+403+1 p. Kiadói álbordás egészvászon-kötés. Hasonmás kiadás. Megjelent 500 számozatlan, és 150 számozott példányban. Számozatlan példány.
Bálint Endre (1914-1986): Mappa, 9 lap (a 12-ből). Bp., 1979, Corvina. Ofszet nyomatok, papír, 37x28,5 cm. Kiadói, kissé kopott papír mappában, Szabadi Judit művészettörténész bevezetőjével, képek jegyzékével magyar és francia nyelven. hátán foltos
György Péter, Pataki Gábor: Az Európai Iskola és az elvont művészek csoportja. Színes és fekete-fehér illusztrációkkal. Bp., 1990., Corvina. Kiadói egészvászon kötésben, kissé sérült papír védőborítóval.
Otto Pelka: Japanische Töpferkunst. Leipzig, 1922, Schmidt & Günther. Német nyelven. Fekete-fehér és színes illusztrációkkal, jelzésekkel. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, kissé laza kötéssel, az illusztrációk nagyobb részét kivágták, hiányos.
Boromisza Tibor önéletrajzi feljegyzései. Szerk., a kéziratokat gondozta és a bevezető tanulmányt írta: Török Katalin. Szentendre, 2011., Rectus. Kiadói papírkötés.
Mihalik Sándor: Szentpéteri József ötvösmester élete, önéletírása, művei. Bp.,1954, Képzőművészeti Alap. A címlapot és a betűdíszeket tervezte: Filo. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kopott félvászonkötésben.