Tóth Árpád összes versei versfordításai és novellái. Bp., 1967., Magyar Helikon. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, jó állapotban. Számozott (2100/1923.) példány.
Szvorényi József: A magyar irodalmi tanulmányok kézikönyve. A felgymnasiumi s felreáltanodai tanulók számára: - -. Pest, 1868, Heckenast Gusztáv, 2+453 p. + 1 t. Későbbi átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, benne újságkivágásokkal.
Endrei Walter: A parasztkalendárium. A szerző, Endrei Walter (1921-2000) által dedikált. Bp., 1983, Magyar M. Iparművészeti Főiskola, 42+1 p.+1 melléklet. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés.
Krúdy Gyula: Pál apostol levelei. Regény. Sajtó alá rendezte és az utószót írta: Kelecsényi László. Bp., 1995., Szenci Molnár Társaság. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Számozott (99./1000) példány.
Mécs László: Forgószínpad. Versek. A szerző által DEDIKÁLT Példány. Bp.,1940., Athenaeum. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, kissé sérült, javított gerinccel, volt könyvtári példány.
Faludy György: Test és lélek. A világlíra 1400 gyöngyszeme. - - műfordításai. Bp.,1988., Magyar Világ. Kiadói kissé kopott papírkötés.
A szerző, Faludy György (1910-2006) által Obersovszky Gyula (1927-2001) költő, író, újságíró, Obersovszky Péter újságíró nagybátyja részére dedikált példány.(1956-os eseményekben való részvételért előbb halálra, majd életfogytiglani börtönbüntetésre ítélték.)
Illyés Gyula: Az éden elvesztése - oratórium -. Kanyar József utószavával. Somogyi Almanach 8. Kaposvár, 1967.,(Somogy m. Nyomdaipari Vállalat), 1 t. + 23 p.+8 t. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Megjelent 1500 példányban. A szerző, Illyés Gyula (1902-1983) író, költő által aláírt példány.
P. Howard (Rejtő Jenő): Az előretólt helyőrség. Bp., 1939, Nova. Első kiadás. Papírkötésben, az elülső borító és a gerinc, pótolt, a hátsó borító (eredeti) foltos, javított, a címlap foltos, sérült, kissé hiányos, kissé foltos lapokkal.