Nietzsche, Friedrich: Korszerűtlen elmélkedések. Történelem és élet, Schopenhauer, mint nevelő, Wagner Richard Bayreuthben. Ford.: Miklós Jenő és Wildner Ödön. Wildner Ödön bevezetésével. Bp., 1921., Révai. Első kiadás. Átkötött modern kemény-kötés, jó állapotban.
Szociológiai Könyvtár 3 kötete:
Kropotkin Péter: A kölcsönös segítség mint természettörvény. Ford.: Madzsar József.;
Edward Westermarck: Az emberi házasság története. Ford.: Harkányiné Weiser Ella.;
Félix le Dantec: A biológiai filozófia elemei. Ford.: Lorenc Viktor. Bp., 1908-1910,Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötés, változó állapotban, közte kopott borítók és foltos is.
Társadalomtudományi Könyvtár 3 kötete:
Menger Antal: Uj erkölcstan. Ford.: Ormós Ede. Somló Bódog bevezetőjével.;
Magnaud, a jó bíró. Összegyűjtötte és magyarázatokkal ellátta: Leyret Henrik. Ford.: Sándor Aladár.;
Lester F. Ward: A haladás lelki tényezői. Ford.: Dienes Valéria. Bp., 1907-19088, Grill Károly. Korabeli egészvászon-kötésben, változó állapotban, nagyrészt kissé kopott borítókkal, két borító foltos.
Bognár Cecil: Lélektan és nevelés. Nemzetnevelők könyvtára. IV. Gyerek és ifjúságtanulmány. 1. Bp, 1943, Országos Közoktatási Tanács. Félvászon kötésben, kopott, megviselt borítóval, de belül jó állapotban.
Ujváry Zoltán: Az agrárkultusz kutatása a magyar és az európai folklórban. Műveltség és hagyomány XI. Debrecen, 1969, Kossuth Lajos Tudományegyetem. Félvászon kötésben, kopott, foltos papír védőborítóban. Megjelent 800 példányban.