Olvashatatlan jelzéssel, a XX. sz. elején működött, feltehetően német vagy osztrák festő munkája: Orosz zsidó portréja (Russischer Jude), 1904 v. 1914. Szén, papír. Üvegezett fa keretben. 20x13,5 cm / Unreadable signature, probably work of a German or Austrian painter from the early XXth century: Russian jew (russischer Jude), 1904 or 1914. Coal on paper, framed. 20x13,5 cm.
1947 Magyar Közlöny 163. sz., 1947. júl. 20., benne halottnak nyilvánítottak névsorával (kb. 3 oldal), köztük sok II. világháború során elhunyt zsidó személlyel. 8 p.
1947 Magyar Közlöny 106. sz., 1947. máj. 11., benne halottnak nyilvánítottak névsorával (kb. 2 oldal), köztük sok II. világháború során elhunyt zsidó személlyel. 8 p.
1941 Kolosváry-Borcsa Mihály (1896-1946), az Országos Magyar Sajtókamara elnöke által kiadott és aláírt elutasító határozat zsidó származású személy tagfelvételi kérelmére, az elutasítás okaként a zsidótörvényekben megállapított arányszámra hivatkozva. Autográf aláírással és pecséttel, egyik sarkán sérült.
cca 1940 A Magyar Szociális Népmozgalom antiszemita tartalmú röplapja, amelyben a Mécs László (1895-1978) költőt ért "orvtámadás" elleni felszólalásként szervezett ünnepélyen való részvétere szólítanak fel
1936 Palesztina, arab személyek átkutatása, motozása brit katonák által. Hátoldalán feliratozott, pecséttel jelzett (Photo Brenner Haifa) fotó, 8,5x6 cm