Ferkai András: Buda építészete a két világháború között. Művészeti emlékek. Bp.,1995, MTA Művészettörténeti Kutató Intézete, 287+1 p. Gazdag fekete-fehér szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
A művészetek története a legrégebbi időktől a XIX. század végéig. I-III. kötet. Szerk.: Beöthy Zsolt. I. kötet: Ókor. II. kötet: Középkor. III. kötet: Új-kor. Bp.,1906-1912, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), XI+556 p.+ XXIX t.; VIII+614 p.+L+1 t. (Kronólogiai tábla.); 6+450 p.+I-XXXIII+XVIIIa. t. Első kiadás. Színes és fekete-fehér szövegközti rajzokkal, fotókkal, kihajtható melléklettel illusztrál...
Hungarian Modernism 1900-1950. Selection from the Kieselbach Collection. Bp.,1999, Kieselbach Gallery. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kartontokban, jó állapotban./ Linen-binding, in paper cover, in English language.
XX. századi grafikák a Szépművészeti Múzeum gyűjteményéből. Bp., 1981, Népművelési Propaganda Iroda. 20 db ofszet nyomat, többe közt Pablo Picasso, Moholy-Nagy László. Forbáth Alfréd, Huszár Vilmos müveinek reprodukcióival. Kiadói kissé kopott papír mappában. Lapméret: 28x20 cm
Körner Éva: Bortnyik Sándor. Bp., 1975., Corvina,(Offset-ny.), 4+8 p.+12 (13 reprodukció 12 táblán) t. Magyar, angol, német és francia nyelven. Kiadói illusztrált, kissé foltos és kopott papír mappában, kissé sérült gerinccel, hiánytalanul, táblák jó állapotban.
Horváth Endre festőművész és grafikus 1896-1954. Bp.,[2001], Pénzjegynyomda, 40 p. Kiadói kemény-kötés. Számozott (007./50), névre szóló példány. Ex libris-melléklettel: Horváth Endre (1896-1954): Újévi üdvözlőlap. Rézmetszet, papír, jelzés nélkül, 14,5x10 cm