vitéz nagybaczoni Nagy Vilmos: A Románia elleni hadjárat 1916-1917. I. kötet. Első kiadás. I.: Erdély. Budapest, 1922. M. Kir. Honvédelmi Minisztérium kiadványa Fráter és társa.(különálló, kihajtogatható csatavázlatokkal) Félvászon kötésben jó állapotban
Gyóni Géza: Levelek a kálváriáról és más költemények. (A fogságból.) 1915. Bp., 1916, Athenaeum, 72 p. Kiadói illusztrált papírkötés, kopott borítóval, a gerincen kis szakadással, szétvált kötéssel.
A Magyar Honvédség 170 éve - 170 years of the Hungarian Defence Forces. Bp., 2018. HM Zrínyi Nonprofit Kft. , Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval
Keubke, Klaus-Ulrich: 1000 katonai egyenruha. Ford.: Béresi Ákos. Bp., 2008. Alexandra Kiadó, 336 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
1961 Kulis, B. M.: A második front c. könyv térképmellékletei. Bp., Zrínyi. 48 db térkép eredeti kiadói kartondobozában, a borítón kis folttal, kis kopásnyomokkal.
Aggházy Kamil-Stefán Valér: A világháború 1914-1918. Bp., 1934, Országos Közművelődési Tanács Könyvosztálya, 4+320 p. + XVI (Fekete-fehér képtáblák) t. Szövegközti és egészoldalas térképekkel. Kiadói egészvászon kötés, kopott, foltos borítóval, a kötet elején sérült kötéssel, kissé dohos.