Körner András: Kóstoló a múltból. Egy XIX. századi magyar zsidó háziasszony mindennapjai és konyhája. Ford.: Gergely Anikó. A szerző rajzaival. Bp., 2005, Vince Kiadó, 438+2 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Dr. Szekeres Józsefné: 100 diétás recept és étrend. Az előszót írta: Dr. Rosenberg László. Bp., 1934. Cserépfalvi. 107 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Kis kertész. A M. Kir. Földmívelésügyi Minisztérium kiadványa. Bp., 1922, Pátria. VIII+330 p. Harmadik kiadás. Korabeli egészbőr-kötés, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel.
Unser Backbuch. Rezeptbuch für die Haushaltbäckerei. Leipzig, 1953, Verlag für die Frau., 128 p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, sérült, kissé hiányos kiadói papírborítóban.
Fodor Pál: A kanári származása, kezelése és gondozáésa. Szakszerű ábrákkal madárkedvelők részére. Bp., 1931., Szerzői. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötésben, kissé foltos, kissé szakadt borítóval, a borítón tollas bejegyzéssel, az utolsó lapon ceruzás jegyzettel.
Dalitzsch-Roß: Pflanzenbuch. Eßlingen-München, én., J. F. Schreiber. 5. kiadás. Német nyelven. Színes és fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval.
Gundel Imre és Harmath Judit: A vendéglátás emlékei. A pesti, budai, óbudai fogadók, vendéglők, korcsmák, serházak, kávéházak, mulatók, cukrászdák és egyéb vendéglátóhelyek életéből. Bp, 1982, Közgazdasági és Jogi. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé kopott, kissé szakadt, javított papír védőborítóban.
Papp Endre: A vendéglős és híres vendégei. A kispesti Gödörtől a bécsi Mathiaskellerig. Bp., 1999. Axel Springer. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban.